Ahogy az előző blogbejegyzésben is említettem, a Halloween nagyon megmozgatta a fantáziánkat. Nem merítettük ki teljesen a lehetőségeket, de a legnépszerűbb elemekből válogattunk és elkészítettük a saját verziónkat. Öt különböző mintájú Halloween-i párna született, ezeket szeretném most röviden bemutatni, ebben a bejegyzésben, most elsősorban képeken keresztül.
Az elkészítéshez hasznos instrukciókat, tanácsokat csak abban az esetben részletezem, ahol az átlagostól eltérő a készítési mód vagy valami egyedi sajátosság mutatkozik a mintákban.
1. Vidám tökfejek és "rémísztő" szellemek!
Hogy is lehetne Halloween tökök és szellemek nélkül? Az alábbi szabásminta kezdőknek ajánlott. A minták egyszerűek, könnyen elkészíthetőek, pláne, ha jó nagyba nyomtatjuk ki őket! A siker garantált!
A sablon tartalmaz még két másik mintát, ami szintén témába illő, de, hogy pontosan mit, azt nem árulhatom el.... :) Ez a mintát weboldalról INGYEN letöltheted!
Hogyan készítsük el a párnát?
Az elkészítési mód megegyezik a Kócos boszi elkészítési módjával, így itt beszéljenek helyettem a képek.
Applikálás |
Szemek, szájak, fogak elkészítése |
Tűzés, díszítés |
Már kész is párna! :)
2. Kócos boszi
A kis boszorkányról szóltam részletesebben, így itt csak emlékeztetőül szolgál. illetve a sorozat egy igen fontos darabja, így nem maradhat ki a sorból. Kezdőknek és haladóknak egyaránt ajánlott. A kisebb minta (pl párna rátét) megkíván némi gyakorlatot, de nagyobb méretű elkészítéséhez (legyen az falikép, vagy takaró) bárki bátran belevághat!
Kócos szabásmintája |
Segédfólia készítése |
Segédfólia használat közben |
Applikálás |
Íme a kész párna! :)
3. Halloween szörnyei
Elsősorban jelmezként találkozhatunk velük, különösen akkor, ha bemegyünk egy angol használt-ruha turkálóba. A mindenszentek éjszakáján a "Trik or tears"-nek (Csokit vagy csalunk!) nálunk nincs hagyománya, de a jelmezes bálok, bulik egyre gyakoribbak. Az alábbi szabásmintából ugyan, jelmezt nem készíthetünk, de rém cuki kis rátétmintát igen. Lehet párnát, vagy esetleg (csokigyűjtő) táskát készíteni belőle a gyerekeknek.
Szörnyikék szabásminta |
Látszólag egyszerűek, de ha valaki igazi kihívást szeretne, nyomtassa ki az eredeti méretben (A4) és úgy készítse el az applikációt. A nehézséget fokozhatja még azzal, hogy szőrös anyagot (wellsoft, babysoft) anyagot használ ott, ahol szájat és fogakat is kell varázsolni! Természetesen nagyobb méretben, könnyen boldogulhatunk ezzel a mintával is! :)
Sablon készítés |
A "nagyobb" szájakat fekete filcből készítem. A "nagyobbat" úgy értem, hogy még éppen csak lehet applikálni. Bevallom ekkora méretben, nekem az applikálás még szebben megy, mint a hímzés! Ekkora méretben filccel könnyebb dolgozni, mint vászonnal. :)
applikálás |
Tipp!
Ha még
félelmetesebbnek szeretnénk a szörnyeket, a fogakat fehér filcből vágjuk ki és
csak felső részen (a fej alá tolva) rögzítsük. Így a fogak ki fognak emelkedni
a háttérből!
A sárkány taraját szintén (narancssárga) filcből készítettem és nem varrtam körbe, így azok is kiállnak a párna síkjából.
Szemek kihímzése |
4-5. Denevérek, kísértetházak temető és egy fülesbagoly
A Halloween további "kellékei" a denevérek, a kísértetház, a temető és még egy-egy huhogó bagoly is. Ennyi minta nem is fért rá egy kompozícióra ekkora méretben! :) Készítettem hát egyből kettőt. Az egyik akár a párja is lehet a másiknak.
Vidám repülő denevér szabásminta |
Itt is készült papírsablon. A mozgalmas minta miatt ügyelni kell a rátétek applikálásának a sorrendjére.
A kísértetház elkészítése |
Először a teliholdat vasaljuk fel, majd a kísértetházat. Ezután következik csak a minta.
A denevér darabkái rasztófátyollal ellátva |
A kicsi darabokat a helyére igazítjuk. Majd szépen sorban applikáljuk a mintát! Figyeljünk arra, hogy a részek találkozásánál legyenek átfedésben a darabok, úgy ahogy a sablon rajza jelöli. Az anyagokat érdemes szín-azonos cérnával levarrni. Ennél a mintánál jellemző volt a sok apró részlet miatt, hogy a cikk-cakk beállítás öltésszélességét 2,8-3 közötti értékre tettem. A pontosabb varráshoz itt már szükségünk lehet egy applikáló talpra, hogy lássuk pontosan az íveket, vonalakat és azokat követni tudjuk.
Az alábbi képen látható, hogy a varrás-menti tűzést szabadkezes tűzéssel készítettem.Látszólag könnyebb, mint a sima talppal, mert nem olyan kötött. De a szabadságnak ára van: a vonal mellett sokkal nehezebb "szabadkezes tűzőtalppal" tűzni, mert könnyen félrecsúszhat a varrás, miközben az öltéshosszak egyenletességére is figyelni kell. Mindenképpen gyakorlást igényel!
Ilyen lett a kész kísértetház:
A "szőrös"hasú denevér. A teste well-soft anyagból készült, ragasztófátyol helyett ragasztóspray-el van rögzítve. Hátránya, hogy nehezebb pontosan kivágni az anyagot, előnye, hogy a öltést nem is kell olyan sűrűre állítani, mert úgy is "eltűnik" az anyagban. (a "szőrben")
És végül:
5. Lógó Denevér és bagolyka
Végül következzen az ötödik minta. A kis denevér pihenni készül egy faágon, amit megosztott egy ciklámen bagollyal is. Az elkészítési mód megegyezik a előző mintával.Egy párna nagyságú mintán sok kis apró részletet találunk, amelyeket odafigyelve kell applikálni.
Lógó denevér és bagolyka szabásminta |
Még darabokban |
Helyreigazítás |
tűzés |
Elkészült! :)
Jó munkát kívánok mindenkinek!
Szilvi
Ha nem szeretnél lemaradni az újdonságokról, a további részletes leírásokról, kérlek iratkozz fel a hírlevelemre! A feliratkozáshoz kattints IDE.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése