A fotósorozat érdekessége, hogy néhány perc alatt áttekinthető több hónap (kézi)munkája. Mintha ilyen gyorsan készült volna…az idő elrepült.
Jelen bejegyzés célja, hogy képekben elmesélje a közös munka menetét és a kész quilt kialakulásának történetét. Ezért kevesebb szöveget, de annál több fotót találhattok benne.
Az anyagválasztásról röviden némi kis magyarázat: Az alapötlet az volt, hogy minden rozetta egy tányért fog szimbolizálni.Mivel a céh pályázati kiírásában az szerepelt, hogy “Zsolnay színei”, úgy gondoltuk ezzel a technikával nemcsak a tányérokat tudjuk szimbolizálni, de a helyes anyagválasztással, egy-egy étkészlet színvilágát is vissza tudjuk adni.
A kiválasztott étkészletek és a kész munkában is szerepeltek a következők:Főnix, Búzavirágos, Gingko, Tavasz, Sissy, és a Pillangós étkészlet.
Íme egy példa:A főnix étkészlet és az általunk kiválasztott anyagok:
Elcsábultunk. Ezek a mintás anyagok okozták a vesztünket:
“Adomány-gyűjtő” doboz. tele mintás anyagdarabbal díszített papírsablonnal.
Bea varrja a Főnix mintát.
Csendélet:
Hopp! Ez én volnék. Figyelitek milyen gyors a kezem? Jó lett volna, ha varrni is ilyen gyorsan tudok!
Kedven időtöltésem a vonaton:
Móni megérkezett a Horvátországi nyaralásból és ezt a szuvenírt hozta nekünk.
Kirakójáték felnőtteknek, avagy a puding próbálja. vajon össze tudjuk illeszteni a különböző technikával készült darabokat? Bizony-bizony négyen háromféle technikával varrtunk, csak a sablon volt egyforma. A képen éppen Évi illesztgeti a darabokat.
A kirakó végeredménye. A látszat csal.Megállapítottuk, hogy bizony még nagyon messze vagyunk a végétől…
Itt már egészen szépen alakult a minta. A széleken lévő hiányokat szépen lassan sikerült pótolni. Az aki még nem varrt ilyet, el sem tudja képzelni, hogy a széleken lévő apró dirib-darabok mennyi időt, és munkát vesznek még igénybe! Már azt hittük sohasem sikerül a végére érni!
Móni összevarrja a darabokat. Négyünk közül az ő technikája bizonyul a leggyorsabbnak (a pontosság mellett) így megnyerte ezt a szép feladatot.
Kapott egy szép nagy világos keretet éss bekerült a tűzőgép alá. Arany tűzőcérna. Mi más lehetett volna?
Az első kép a tűzött munkáról. Ráadásul jól látható, hogy mekkora darabról beszélünk. Egy rozetta legnagyobb darabjának oldalai 3 centiméteresek voltak…
Néhány részletfotó a tűzött munkáról:
És íme a közös kép a kiállításon. Balról jobbra: Kuti Éva, Király Mónika, Roboz Beáta, és Kerékgyártó Szilvia.
A képekért külön köszönet Király Mónikának, Kuti Évinek és Roboz Beátának!
Ha nem szeretnél lemaradni az újdonságokról, a további részletes leírásokról, kérlek iratkozz fel a hírlevelemre! A feliratkozáshoz kattints IDE.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése