A gyerekeknek gyakran lesz kedvence valamelyik rajzfilm, vagy mesefilm főhőse. Ilyenkor folyamatosan nyaggatják az anyukájukat, hogy vegye meg a kedven kis figurát valamilyen játék formájában. A méteráru boltokban gyakran lehet kapni olyan anyagot, amelyen a kedvenc mesehősök szerepelnek. Ezekből könnyen készíthető a gyerekeknek takarószett. Ha jól választunk, biztos, hogy évekig kedvenc takaró lesz belőle., legalábbis addig, amíg ki nem növi. Egy ilyen takarószett elkészítését szeretném bemutatni most nektek!
Ki ne ismerné Némót és barátait? A napokban anyagvásárlás közben akadtam a kedves kis mese figuráival mintázott anyagra. Az anyag színvilága megmozgatta a fantáziámat. Láttam magam előtt milyen vidám, színes kis babatakarót lehetne belőle készíteni. Lássuk hogyan!
Az első lépés a minták méretre vágása volt. A takaró blokkjai 20 x 20 cm-esek, így a mintákat a varrásráhagyással nagyobb méretben vágtam ki.
A következő lépés a színek összeválogatása volt. Tettem bele világoskéket, türkizt, ami a víz kékjét idézi és ezt ellensúlyoztam sárgával és naranccsal- ami a kis bohóchalak és vízi állatok színeit tükrözi vissza.
Egyenlő széles (6,5 am-es) csíkokat vágtam le minden anyagból. Majd ezeket egymás mellé varrtam, az előre összeválogatott sorrendben:
A varrás után következett a vasalás. Az varrást most egy oldalra vasaltam.
Az így keletkezett csíkos “anyagot” feldaraboltam újabb 6,5 cm-es csíkokra. Ezek a csíkok adják meg a középmintákat (a 3×3-as mintákat) illetve ebből készül el a takaró első kerete is.
Több megoldás van a blokkokat keretező kis minták elkészítésére. A legegyszerűbb megoldása, ha itt is előre összevarrjuk a három anyagot és azokat daraboljuk majd újra fel a megfelelő méretben (itt szintén 6,5 cm szélességben) Most mégsem ezt a megoldást választottam, mert már korábbról volt sok kis hulladék 6,5 cm-es csíkom. A világoskéket 13,5 cm-es darabokká a mintás türkizkéket pedig 6,5 x 6,5 cm-es négyzetekké.
Ezeket sorban összevarrtam:
A következő lépés a 3×3-as középminta összeállítása volt. A korábban elkészített csíkokat szétválasztottam kisebb egységekre. Egy darabban 3 kis színes négyzet maradt. Ezeket összeillesztettem és újra összevarrtam. A következő képen az illesztést lehet látni. Az egy oldalra vasalt varrás megkönnyíti, hogy az illesztés pontos legyen:
Gombostűvel rögzítettem az illesztéseknél hármas kis csíkokat egymáshoz:
Majd összevarrtam őket:
A varrás után ismét vasalás következett:
A kis darabokra felkerültek a keretek is. Az illesztéseknél szintén gombostűvel rögzítettem őket:
És a kész blokkokat újra vasaltam….
…. és vasaltam.
Az elkészült blokkokból kiraktam a takaró középmintáját.
A blokkokból először csíkok készültek:
A kész középminta után a kockás keret következett:
A kockás keret után egy világoskéket varrtam fel, majd a három réteget (előlap, bélés, hátlap) állítottam össze:
Az rögzítés után a következő lépés a varrás-menti tűzés:
Utána pedig már a szegés . Először szegőpántot készítettem a babavarrótűm segítségével.
Majd a pántot felvarrtam. Először a takaró hátoldalára, majd visszahajtottam az elejére és ott is letűztem:
Végül a díszítő tűzés következett:
A kész takaró:
Ha, nem szeretnél lemaradni az újdonságokról, a további részletes leírásokról, kérlek iratkozz fel a hírlevelemre! A feliratkozáshoz kattints IDE.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése