A következő bejegyzésben a tündéres sorozat első három részét szeretném bemutatni. Év elején egy kis közvélemény-kutatást végeztem, milyen mintákat látnának szívesen a lányos anyukák. Al válaszok között gyakran szerepeltek a következők: tündérek, pillangók, csigák, katica, virágok. Ezekből válogatva születtek meg az alábbi minták, amiket Szabó Csilla álmodott meg én pedig applikációs technikával megalkottam a textiles változatukat.
Kicsit néha módosítottam Csilla rajzait- csak azért, hogy megvarrhatóak legyenek-, néha én tologattam a határaimat, hogy az adott rajzot tényleg úgy jelenítsem meg, ahogy Ő elképzelte. Menet közben - szokás szerint- igyekeztem fázisfotókkal dokumentálni az elkészítés módját. Bevallom a minták itt-ott kívánnak némi gyakorlatot, ami az apróbb részletek varrását, illetve az ívek pontos követését illeti, de összességében elmondható, hogy nem lehetetlen a feladat. Remélem hamarosan követőkre is találok amit a www.szilvifoltvarras.hu oldal Varrósarok fülén meg is tudok nektek mutatni!
Így készültek. Lépésről lépésre.
Akik ismerik a munkáimat, azok tudják, hogy ezeket a mintákat gépi applikációval és ragasztófátyol segítségével készítem. A minta tökéletes megvalósításához segédfóliát készítek. Ez a pontos illesztések miatt szükséges. Higgyétek el, ezeknél nem éri meg spórolni vele, de a végeredmény garantált!
Tündi gombákkal
Tehát első lépés a segédfólia elkészítése. A sablon tartalmaz egy "látványképet", amit át kell másolni egy fóliára, lehetőleg alkoholos filccel. :)
Segédfólia használata:
A sablon tartalmazza a minta részletekre bontott tükörkép változatát is. Erre ráhelyezzük a ragasztófátylat a "ragasztós" oldalával lefelé, és a papírra átrajzoljuk a darabokat. Minden darabot felvasalunk a kiválasztott anyagra és kivágjuk őket. Ezután lehúzzuk a papírt és elkészítjük a segédfólia segítségével a képet. (ami most is egy párnahuzat előlapja) Ha minden darabot a helyére illesztünk, akkor következik az applikálás. A kicsi darabok miatt érdemes applikáló talpat használni, de nem kötelező.
Az apróbb részleteket általában hímzőcérnával hímzem ki. tapasztalat szerint, így sokkal szebb lesz a végeredmény.
Előfordul, hogy a szájakat fekete fiilcből vágom ki és azt applikálom. A képen láthatóan olyan applikáló talpat használtam, ami kifejezetten a kicsi darabokhoz használható jól:
ha készen van a mintánk, összeállítom a "szendvicset" (előlap, bélés, hátlap) és díszítő tűzéssel rögzítem őket egymáshoz. Így kapja meg a szép és tartós felületet.
A párnahuzat kap még egy hátlapot (erre több megoldás is van) és készen van az új párna(huzat)! :)
A minta a webshopban megvásárolható. Kattints a képre a részletekért!
Tündi és a csigák
A ragsztófátyolra rárajzoltam a minta tükörképét. A darabokat kivágtam és felvasaltam a kiválasztott anyagdarabokra:
A kivágott mintákról lehúztam a papírt és elhelyeztem az alapra.
A pontosabb illesztés kedvéért használjunk segédfóliát! A helyére illesztett darabokat vasaljuk fel!
Következik a tűzés. Az apró minták, ívek némi gyakorlatot igényelnek.
A részleteket kihímeztem hímzőcérnával.
Nézzük, csak mi hiányzik még?
A csipke a ruha aljáról! :)
A szendvics összeállítása következik. előlap, 150 grammos flíz és molinó.
A csillagokat is ragasztófátyollal rögzítettem, majd a kész mintán egyszerre applikáltam és tűztem.
Az alábbi foszforeszkáló festéket használtam a csillagok "világításához". :)
Tündi pillangókkal
Végül, de nem utolsó sorban következzen a pillangós Tündi. Róla már nem készítettem külön fázisfotókat. Az elkészítés módja megegyezik az előzőekkel.
töredelmesen bevallom, hogy mindenki rám várt, amikor a párnahuzat készült és a nagy kapkodásban lemaradt a tündér varázspálcája és a hímzett szalag, amivel a felső pillangót tartja.
Ha nem szeretnél lemaradni az újdonságokról, a további részletes leírásokról, kérlek iratkozz fel a hírlevelemre!
A feliratkozáshoz kattints IDE.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése