
2014. december 30., kedd
Újévi szerencsemalacos kötény készítése

2014. december 28., vasárnap
Játékkonyha készítése házilag
Karácsony előtt néhány nappal, az interneten találkoztam egy ötletes játékkonyhával. A konyha alapja egy szék, amire huzatként lehet “felszerelni” a tűzhelyet sütővel. A konyha óriási előnye, hogy könnyen elpakolható, kis helyen is elfér, ha nincs használatban. Az ötlet azért is tetszett meg nagyon , mert éppen konyhafelszereléseket hozott a kislányomnak (Csengének) a Jézuska. Már csak egy igazi konyha hiányzott hozzá! Így végül, az utolsó pillanatban, szenteste előtti két éjszaka összeállt “Csenge konyhája” is.
2014. december 26., péntek
Tányéralátét applikált újévi malackával
2014. december 3., szerda
Készítsünk Mikulás-csizmát!

Hamarosan jön a Mikulás! Akinek még nincs ötlete hogy milyen csizmát tegyen ki az ablakba vagy milyet készítsen a gyerekeknek ajándékba azoknak ajánlom a következő bejegyzést. bejegyzésben képekkel illusztrálva szeretném megosztani veletek a képen látható mikulás-zokni elkészítésének folyamatát! A leírásban található egy link, ahonnan INGYENESEN le lehet tölteni a csizma szabásmintáját a hozzá tartozó kis mikulás sablonjával együtt.
Kiállításon jártam: Foltlelkes 2014. november
2014. december 2., kedd
Seminol mintás karácsonyi zokni
2014. december 1., hétfő
2014. november 8., szombat
Magyar Foltvarró Céh XII. Határtalanul Pályázat - Pályázatok, díjnyertes alkotások
2014. november 6., csütörtök
Apáról fiúra, avagy régiből újat
Foltvarrós körökben előfordul, hogy vita keletkezik azzal kapcsolatban, hogy mennyire szabad, mennyire lehet, vagy mennyire érdemes régi anyagokat, ruhadarabokat, lakástextileket felhasználni egy-egy patchwork takaró készítéséhez.Vajon tényleg vétek régi ruhadarabokat felhasználni, mert azzal csak elrontjuk a munkánkat, vagy inkább "kötelező", hiszen a foltvarrás hagyományához hozzátartozik?
2014. október 29., szerda
Malvin, a trabant
2014. október 22., szerda
Termékfotózás: színhőmérséklet, avagy a fehéregyensúly (WB)
Fehéregyensúly -színhőmérséklet (WB)
Még szeptember elején készítettem két könnyen emészthető bejegyzést a termékfotózással, pontosabban a patchwork munkák fotózásával kapcsolatos tapasztalataimról. A sok pozitív visszajelzéstől felbátorodva, és a további kérdések tisztázására kicsit részletesebben is szóltam a különböző gépbeállítási hókuszpókuszokról. Ígértem, hogy még egy nagy területről mindenképpen szót ejtek, mert úgy látom sokaknak ez okoz nagy problémát. Ez pedig nem más, mint az a kérdés, hogyan adjuk vissza a fényképen a valós színeket?
2014. október 21., kedd
A párizsi lány -applikálás kartonsablon nélkül
A párizsi kutyasétáltatós kislány

2014. október 19., vasárnap
Halloweenre hangolódva
2014. október 16., csütörtök
Boszorkányos párna Halloweenre
Kócos születése

2014. október 14., kedd
Interjú velem :)

Két kisgyerek mellett vágott valami újba a foltvarró anyuka
2014. október 12., vasárnap
Játék a színekkel - Marcsi párnája
Így készült Marcsi párnája

2014. október 8., szerda
Kisvonat repülő vadlibákkal és szélforgókkal

2014. október 7., kedd
2014. szeptember 18., csütörtök
Termékfotózás - technikai kérdések, gépbeállítások
Megígértem, hogy most a "hogyan?"-ról fog szólni a bejegyzés. Arról, hogy milyen technikai megoldásokkal, gépbeállításokkal, esetleg trükkökkel tudunk jobb fényképet készíteni a bemutatni áhított foltmunkánkról.
2014. szeptember 15., hétfő
Termékfotózás - mit fotózzunk? Ahogyan én szoktam...
Ebben a bejegyzésben arról szeretnék írni, hogy mit érdemes fotózni, és mit nem. A magazinok példáját követve lesz szó,a kompozícióról, a háttérről, a kellékekről, a segítő önkéntesekről, a részletekről és a teljes quilt megmutatásának lehetőségeiről.
2014. szeptember 14., vasárnap
Termékfotózás foltvarróknak egy foltvarrótól
2014. szeptember 2., kedd
Klasszikusok- Jákob lajtorjája
2014. augusztus 26., kedd
2014. augusztus 18., hétfő
Rátétmintás párna készítése
Rátétmintás párna készítése
2014. augusztus 13., szerda
Margarétás patchwork ágytakaró 2. rész:összeállítás, tűzés, szegés
Az díszes minta elkészült ugyan, de a teljes takaró elkészítéséig még rengeteg munka van!
A következőkben a takaró kap bélést és hátlapot, majd mindezt tűzöm, hogy tartós legyen. A tűzés maga sokszor külön díszítés is a kész quilt munkán. Ebben az esetben nem érvényesül annyira. Ennek nemcsak az az oka, hogy nem használtam különlegesen szép díszítő motívumokat, hanem az is, hogy a takaró maga olyan élénk színű és mintás, hogy a tűzés eltűnik rajta!
2014. június 20., péntek
Piros-zöld virágoa párna, avagy a párnák hónapja
Ebben a hónapban igen sokan kértek tőlem párnát. A minták applikációs technikával készültek. A varrás gépi és a pelenkaöltéshez hasonló motívummal. A korábbi blogbejegyzésekben a technikát ismertettem, ezért ezt itt csak néhány lépést ismétlek meg.

Applikálás:
Előlap, bélés, hátlap:
Tűzés előtt:
Tűzés után:
A kész párna:
A párja:
2014. június 19., csütörtök
Hogyan válasszunk varrógépet?
![]() |
Csenge 9 hónaposan ismerkedik a varrógéppel. :) |
A varrógépekkel is így van ez. Láthattuk, hogy bizony régen is tudtak szépeket alkotni, illetve régi géppel is lehet különlegeset varrni. Sőt, a foltvarrás eredetileg kézimunka volt. Ma is az angol papírtechnika az első, amit egy tanfolyamon elsajátíthatunk. A varrógép ez első órán elő sem szokott kerülni! :)
2014. június 12., csütörtök
Raphael takarója
Raphael takarója |
Az ötlet nem saját, csak a kivitelezés. Az eredeti mintában zöld az alapszín. Sajnos a kedvenc világoszöld anyagomat hónapok óta nem tudom beszerezni, ezért halványkékre módosítottam az alapot. A takaró készítésekor használtam polár és well-soft anyagokat. Különlegessé és puhává varázsolja a figurákat. Többen kérdezték tőlem, hogy nehéz-e ezeket az anyagokat applikálni. Azt nem mondom, hogy egyszerű, de nem lehetetlen! Ebben a bejegyzésben ezt is elárulom! :)
Itt elolvashatod a részleteket:
2014. június 6., péntek
Kék madár színes virágokkal
2014. június 4., szerda
Velence Korzó - kézműves vásár
Az utóbbi időben elmaradtak a blogbejegyzések, de azért nem ültem tétlenül.:) A hétvégén nyílt meg a vadi új Velence Korzó, ahol a megnyitóval együtt egy kézműves vásáron is részt vehettek az érdeklődők. Ez volt életem első nyilvános vásári megjelenése. Igyekeztem felkészülni rá, amennyire csak az időm engedte. Ezúton is köszönöm a családomnak a támogatást és azt, hogy egyáltalán el bírtak viselni a vásár előtti napokban... :)
Készült szórólap, névjegykártya és katalógus is:
A vásár nem hagyományos sátrazós kirakodó-vásár volt. A pénteken ünnepélyesen átadott Korzó épületében került sor rá. Minden vásáros kapott egy teljes üzlethelyiséget!! Igaz, ezt szinte senki nem tudta kihasználni, mert óriási volt a terület egy vásáros standhoz mérten.
Én a dekorációt költöztettem be az üzletbe. :)
Ennek az volt az eredménye, hogy minden arra járó meg volt róla győződve, hogy a "nyitás július 10-én" felirat azt jelenti, hogy Július 10-én nyit meg a patchwork boltom... Végül a feliratot leragasztottuk néhány szórólappal...talán ez egy kicsit segített.
A vásáron nagyon sok kedves érdeklődővel találkoztam. Az időjárás nem volt tökéletes, de nagyon jó volt a hangulat és a Korzó programjai csak úgy vonzották a látogatókat!
Íme néhány kép a Korzóról. (A fotókét köszönet Zsigó Mariannak!)
És íme négány fotó a "kiállított" és árult darabokról:
Rózsaszín álom Dórával:
Erdei állatos kockás takaró. (Bunnycup mintákkal és Bernina hímzőgéppel készül figurákkal)
A kis vásárfiával :)
És akadt segítségem is. A család férfi tagjai is képviselték magukat! :)
Most hétvégén Monoron lehet velem találkozni a Játszóház megnyitóján!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)